O nas

ZAKŁAD OPTYCZNYANNA PLUTA

Nasz zakład optyczny jest przedłużeniem działalności oraz tradycji rodzinnych Sławomira Pluty. Kontynuujemy wiedzę i doświadczenie założyciela firmy, co gwarantuje wysoką jakość obsługi. Zapraszamy do odwiedzenia naszego Zakładu, gdzie będziecie się mogli Państwo przekonać o naszym zaangażowaniu, profesjonalizmie i indywidualnym podejściu do każdego klienta.

 

Co wyróżnia dobrego optyka?

Fakt, że optyk jest ostatnim ekspertem, który bierze udział w doborze okularów, nie znaczy wcale, że ma on najłatwiejsze zadanie. Wprawdzie podstawowe informacje znajdują się już na recepcie, ale dobór szkieł lub soczewek korekcyjnych wymaga uwzględnienia wielu parametrów, z których nie wszystkie są mierzalne.

Dobry optyk zna wartość okularów

Podstawowym zadaniem optyka jest dobór odpowiednich szkieł korekcyjnych. Muszą one oczywiście być zgodne ze wskazaniami na recepcie, ale muszą także odpowiadać indywidualnym preferencjom użytkownika. Należy przy tym uwzględnić między innymi rodzaj i czas wykonywanej pracy czy tryb życia. Bardzo ważne jest też, aby prawidłowo zamontować soczewki w oprawkach – może się to wydawać zadaniem banalnym, ale potrzeba olbrzymiej precyzji, aby szkła faktycznie pomagały. Wszystko to nie jest może technicznie skomplikowane, ale wymaga odpowiedniej wiedzy, umiejętności i sprzętu, który pozwala na dobre wykonanie powierzonych zadań.

Mechanik od okularów

Optyk jest ekspertem, który o budowie okularów wie wszystko, dlatego właśnie u niego realizuje się nie tylko zamówienia na nowe okulary, ale także naprawia się stare. W profesjonalnym salonie optycznym można dobrać zresztą nie tylko szkła korekcyjne (klasyczne, dwuogniskowe czy progresywne), ale także przeciwsłoneczne, fotochromowe oraz soczewki kontaktowe. To o tyle ważne, że jeśli już znajdziesz dobrego optyka, możesz mu zaufać w każdej sytuacji. Zakład optyczny jest też miejscem, w którym można kupić akcesoria do okularów: od futerałów i etui, przez ściereczki i płyny do czyszczenia, aż po płyny do soczewek kontaktowych. Wbrew pozorom to bardzo ważne, ponieważ każdy optyk przyzna, że bez właściwej pielęgnacji okulary i soczewki kontaktowe nie będą dobrze spełniały swojego zadania.

Optyk i informatyk

Dawniej dobór soczewek korekcyjnych odbywał się „na oko” i przy pomocy specjalnych katalogów. Dziś zamiast tego są programy komputerowe, które pozwalają porównać soczewki różnych producentów pod względem na przykład mocy korekcyjnej oraz grubości czy wagi. To ważne, ponieważ dzięki wsparciu specjalistycznego oprogramowania optyk ma szansę dobrać nie tylko najkorzystniejsze cenowo, ale także najbardziej komfortowe soczewki dla każdego pacjenta. To ważne, jako że każdy ma swoje własne przyzwyczajenia, nawyki i upodobania – okulary nie mogą przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności, a nie w każdym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą najlżejsze z możliwych. Tutaj różnorodność jest tak duża, że tylko optyk, który ma wgląd w oferty różnych producentów i jest w stanie właściwie zinterpretować parametry soczewek, może dobrze doradzić swojemu klientowi.

Nie tylko szkła

Dziś okulary to już nie tylko soczewki – traktuje się je jak biżuterię, dobierając je także pod kątem estetyki. W związku z tym każdy optyk staje się również po trochu stylistą i wizażystą. Nawet jeśli nie wygląd jest najważniejszy, to na pewno jest on istotny. Umiejętność doradzenia klientowi nie tylko w kwestiach technicznych, ale też estetycznych, to cecha wyróżniająca najlepsze zakłady optyczne. Duży wybór oprawek i możliwość prezentacji klientowi odmiennych stylistycznie rozwiązań to dziś bardzo ważny atut salonu optycznego. Wbrew pozorom nie jest to jednak wcale zadanie proste, tym bardziej przy stale zmieniających się trendach modowych. Warto zatem, przy wyborze optyka, skupić się przede wszystkim na jego profesjonalizmie, ale nie należy zupełnie bagatelizować zmysłu estetycznego.

 

onasMain